Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. Qytetarët kanë raportuar se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe i ka panikosur jo pak.

Ata janë ndjerë kryesisht në Durrës e Kavajë, e nuk dihet akoma nëse dridhjet kanë prekur edhe kryeqytetin.

Artikulli paraprakLIJA E MAJMUNËVE, OBSH KONFIRMON 780 RASTE NË 27 VENDE
Artikulli tjetërBILANCI I COVID, MSH: 59 RASTE TË REJA ME COVID, ASNJË VIKTIMË NË 24 ORËT E FUNDIT