Pukë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit të dhënë ku dy alpinistë duke eksploruar në Malin e Munellës kanë rrëshkitur duke rënë në humnerë ku njëri prej tyre shtetasi I. Sh u gjet gjatë kërkimeve dhe u transportua në spital ju informojmë se:

Shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrëfikses, pjestarë të shoqatës së alpinistëve Pukë dhe banorë të zonës kanë vijuar kërkimet në kushte klimaterike të vështira dhe terren të thepisur.

Pas disa orë kërkimesh është gjetur i pajetë shtetasi N. M dhe po vijon puna për nxjerrjen e trupit.

Artikulli paraprakKRIM PËR KRISHTLINDJE, SHQIPTARJA 25-VJEÇARE VRET NJË PERSON NË GJERMANI
Artikulli tjetërGJENDET PAS DISA ORË KËRKIMESH ALPINISTI I ZHDUKUR, NË GJENDJE TË RËNDË SHËNDETËSORE