SHKODRANËT ME QIRINJ NË DUAR, DËNOJNË AKTIN E SHËMTUAR TË NDODHUR NË PREKAL. dhjetra qytetare shkodrane, kane marshuar ne rruget e qytetit te shkodres me fotografite e ciftit te ekzekutuar me arme zjarri mbremjen e se premtes ne prekal. Te pranishmit ne kete homazh, percollen keqardhje per kete situate te krijuar qe e ndot imazhina e shkodres. Por nga ana tjeter, prezent ne kete ecje homazh ka qene edhe çekja, Hana Demetrova e cila viziton shpesh qytetin e shkodres. nen simbolin e flamurit cek, fotografive, luleve dhe qirinjve shkodra percolli nje homazh te denje per kete dy turiste te cilet u vrane padrejtesisht duke percjelle nje imazh negativ per shkodrane dhe mbare shqiperine.

Artikulli paraprakVLLAZNIA TRE JAVË STËRVITJE ME VETËM NJË BLERJE
Artikulli tjetërVLLAZNIA ZYRTARIZON TRE BLERJE TË REJA TË HËNËN