Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në Shqipëri, rreth orës 15:38.

Referuar qendrës sizmologjike europiane, lëkundja ka qenë 3.8 ballë, me thellësi 2 km, dhe me epiqendër në afërsi të Gjirokastrës.

Lëkundjet raportohet se janë ndjerë në të gjithë jugun e vendit.

Artikulli paraprakOSHEE: NUK JEMI PËRGJEGJËS PËR BUJTINËN E DJEGUR NË THETH
Artikulli tjetërU SHPALL NË KËRKIM NGA POLICIA, DREJTORI I AKU SHKODËR VETËPARAQITET NË POLICI