Lirohet nga qelia ish kryebashkiaku i Fushë Arrëzit Fran Tuci, i dënuar me shpërdorim detyre së bashku me dy bashkëpunëtorët e tij Durim Margjekaj dhe Ndoc Marku.

Tuci ka shlyer dënimin e 1 vit e 6 muaj me kohën e qëndrimit në paraburgim. GJKKO pranoi kërkesën e avokatëve për shuarjen e dënimit. 234 milionë lekë është dëmi i përllogaritur nga SPAK në buxhetin e shtetit për të cilin Tuci dhe dy të tjerët u shpallën fajtor, vendim që u la në fuqi edhe nga Apeli i Posaçëm.

Sipas organit të akuzës, Fran Tuci ka shpyllëzuar një zonë të madhe në bashkinë që drejtonte, duke ndërtuar një segment rrugor, për të cilën ai vetë thotë se i është kërkuar nga qytetarët e zonës.

Artikulli paraprakPOLICIA PLAN MASASH KUNDËR KULTIVIMIT TË KANABISIT, KONTROLLE NË GJITHË TERRITORIN! NGA MAJI, GUARDIA DI FINANZA ME MONITORIM NGA AJRI
Artikulli tjetërSHKODËR, PËRPLASI KËMBËSOREN DHE U LARGUA NGA VENDNGJARJA, ARRESTOHET 21-VJEÇARI