Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vjetësh.

Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar sipas këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”.

Recital i ‘bilbilit’ të Shqipërisë së mesme me Ansamblin Popullor do të shfaqet në 27 dhe 28 shtator, ora 19:00 në Pallatin e Kongreseve.

TKOB njofton se koncerti është premierë absolute e Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve.

Artikulli paraprakSAIMIR STRATI BËN PORTRETIN E ATATURKUT ME 250 MIJË VIDA
Artikulli tjetërFUTET NË DET PËR T’U LARË, VDES TURISTJA ÇEKE NË GOLEM