GJIMNAZI JOPUBLIK MBYLL SEZONIN MËSIMOR. Gjimnazi jopublik Maria Ndihmetare ne shkoder ka mbyllur sezonin mesimor me ane te nje panairi publik ne pedonalen qendrore ne Shkoder. Nxenes te shumte sollen para qytetareve shkodran vlerat e tyre mete mira ne muzike ,kercime punime ne piktura dhe libra.

Drejtorja e ketij institucioni shprehet panairi sherben per te paraqitur punen e te rinjve me te talentuar ne fushat e ndryshme te artit dhe muzikes. Pergjate disa oreve te rinjte e shkolles se mesme Maria Mdihmetare realizuan shfaqje te ndryshme ndersa ky aktivitet terhoqi vmendjen e dhjetra kalimtareve te cilet iu bashkuan shfaqjeve te ketij gjimnazi.

Artikulli paraprakKETI BAZHDARI NJË GARANCI PËR ZHVILLIMIN E DUKAGJINIT
Artikulli tjetërKRYEMINISTRI SERB VUÇIÇ PËR HERË TË PARË NË TIRANË