Një prej agresorëve që hapën zjarr me automatikë ndaj qindra civilëve në një sallë koncertesh në kryeqytetin rus të Moskës është arrestuar.

Raportohet se sulmi që ndodhi në sallën Crocus la pas mbi 40 viktima dhe mbi 100 të plagosur në total sipas dëshmive paraprake nga autoritetet.

Sakaq, nuk dihet nëse 3 agresorët e tjerë janë arrestuar ende nga autoritetet dhe besohet se janë ende në kërkim.

Artikulli paraprakSULMI TERRORIST NË KRYEQYTETIN RUS, KËSHILLTARI I ZELENSKYT: UKRAINA NUK FSHIHET PAS VRASJEVE NË MOSKË
Artikulli tjetërNJË GOL VENDOS PJESËN E PARË, KILI UDHËHEQ NDAJ SHQIPËRISË