Shkodër

Vijon operacioni policor i koduar ‘‘North Forex“.

Kapet dhe ndalohet 1 shtetase e shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Shkodër, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja”, bazuar në informacionet e mara në rrugë operative, u bë kapja dhe ndalimi i shtetases në kërkim A. S., 21 vjeçe, banuese në Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, më datë 21.11.2021, i ka caktuar kësaj shtetaseje masën e sigursë ‘‘Arrest në burg“, për veprat penale “Mashtrimi kompjuterik” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Artikulli paraprakAKSIDENTI NË BULLGARI, U GJETËN VETËM 44 TRUPA TË VIKTIMAVE, 1 ËSHTË ZHDUKUR
Artikulli tjetërTJETËR GËNJESHTËR PËR BANORËT E QARKUT SHKODËR, JA ÇFARË ZBULOHET. BALLUKU KA…