Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri ka reaguar pas mbledhjes së zhvilluar në Shkodër mes kryeministrit Rama dhe kryebashkiakëve të vendit, përfshirë edhe ata të opozitës. Kulluri ironizoi kryebashkiakët e dalë nga fushata e Rithemelimit të PD për zgjedhjet vendore, duke thënë se “mosbindja civile arriti sot suksesin me te madh” duke qenë “rresht për një te Rama në Shkodër”.

Reagimi i plotë:

Mosbindja civile arriti sot suksesin me te madh! Rresht për një te Rama ne Shkodër! Natyrisht ne “emër te interesit te qytetareve” te bashkive Foltoriste! Gazi para, krye bashkiakët mbrapa! Kush po bën pazar me Ramën? Ai qe gjen përgjigjen fiton një bilete te rreshti i pare poshtë ballkonit!

Artikulli paraprakPËRPLASJE ME ARMË ZJARRI NË ITALI, MAROKENËT HAPIN ZJARR NDAJ TË RINJVE SHQIPTARË
Artikulli tjetërPËRPLASJA ME ARMË ZJARRI NË FROSINONE, RËNDOHET BILANCI I VIKTIMAVE, NDËRRON JETË NJË TJETËR I RI SHQIPTAR