Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka pohuar se do të garojë për nënkryetar i Partisë Demokratike.

Bylykbashi tha se ditën e shtunë, në mbledhje e Këshillit për Kryesinë e PD, do të paraqesë kandidaturën e tij.

“Të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për Kryesinë e PD dhe më tej. Dallim i madh nga ajo që bëri Basha në kundërshtim të statutit, për të emëruar. Jam unë ai që e ndaj tha, ju ratifikoni me votë të hapur.

Nga këtu ecim përpara me votë të lirë. Do kandidoj për një nga funksionet në Kryesinë e PD.”-tha Bylykbashi te Syri Tv.

Artikulli paraprak‘BALLKANIT TË HAPUR’ DO T’I BASHKOHET SHUMË SHPEJT MALI I ZI! DRITAN ABAZOVIÇ E KONFIRMON: MARR PJESË NË TAKIMIN E RADHËS NË OHËR
Artikulli tjetërTURIZMI/ RRITEN HYRJE-DALJET NË KATËR MUAJT E PARË TË VITIT, ULET NUMRI I TURISTËVE NGA KOSOVA QË VIJNË NË SHQIPËRI