Maxhoranca, me forcën e kartonëve ka miratuar sot projektligjet që ishin në rendin e ditës, mes kaosit dhe tensioneve. Me votat e PS është miratuar pr.ligji për “Investimet Strategjike”, për ‘Burimet Ujore’, si dhe ai për “Turizmin”.

Seanca zgjati më pak se 30 minuta.

Nderkohe, deputetet e Rithemelimit vijuan me skenarin e kaosit duke bllokuar foltoren dhe duke vendosur zhurmueset ne Kuvend.

 

Artikulli paraprakRITHEMELIMI VIJON KAOSIN NË KUVEND, FELAJ U KËRKON NDRYSHIM SKENARI: SJELLJA JUAJ DUHET TË NDRYSHONTE PËR 7 MARSIN DHE 8 MARSIN
Artikulli tjetërLIGJI PËR INVESTIMET STRATEGJIKE, BARDHI: I SHËRBEN 5 OLIGARKËVE! VOTIMI I PAVLEFSHËM, PREZENT 68 DEPUTETË