Drejtori i përgjithshëm i policisë, Rrumbullaku po jep detaje nga megaoperacioni i koduar “Tempulli’ për goditjen e shpërndarjes së drogave në afërsi të shkollave, lokaleve, dhe blloqeve të banimit.

Operacioni u zhvillua në të njëjtën kohë në të gjithë territorin e vendit.

Në kuadër të 8 muajve janë bllokuar sasi të mëdha droge që do të hidheshin në treg në doza të vogla

– 829 kg kanabsi një pjesë e përpunuar në formë çokollatë

-61 kg heroinë

-5.2 kg drogë ekstazi

-Të ndaluar 1541 shtetas për shitje lëndësh narkotike

Artikulli paraprakBERISHA KUNDËR RRITJES SË PAGAVE TË GJYQËSORIT: AKT KORRUPTIV! DONI TË BLINI GJYKATËN KUSHTETUESE
Artikulli tjetërBALLA PARALAJMËRON: FILLIMI I NJË RRUGËTIMI TË RI NË LUFTËN KUNDËR DROGËS