MINISTRIA, ANGAZHIM PËR EDUKIMIN FIZIK 3 ORË NË JAVË.
Sporti dhe oret mesimore te edukimit fizik do jene ne qender te vemendjes se ministrise se arsimit dhe te gjithe instancave te tjera vartese.

Kjo eshte nisma e ndermarre nga qeveria shqiptare nisem e cila u prezantua sot ne qytetin e shkodres nga zv ministrI i arsimit Rauf Dimraj ne prani te te gjithe mesuesve te edukimit fizik dhe drejtoreshes se arsimit ne Shkoder Erjeta Lacej. Sipas te dhenave, studentet shqiptare dhe mesuesit e fiskultures jane me te dhjamosurit e te gjtiha koherave, ishte kjo kryefjala e fjalimit te zv ministrit dimraj I cili tregoi se mungesa dhe nenvleresimi I sportit ka cuar ne shumefishimin e te prekurve nga semundjet tumorale, te gjakut, te frymemarrjes dhe te zemres. Sedentarizmi ka pllakosur rinine shqiptare prandaj do ndermerren masa qe te shtohen oret e edukimit fizik dhe aktivitetet sportive.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/s51HPSPESVE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakKUVENDI RRËZON 5 DEKRETET E PRESIDENTIT
Artikulli tjetërKËSHILLI BASHKIAK, MINIMUM I PJESËMARRJES