Ilir Meta deklaratë për mediat pas takimit me Sali Berishën:

“Çdo minutë fakte të reja tronditëse vijnë dhe dokumentohen sesi mafia nën komandën e Ramës, shkatërroi procesin zgjedhor. Ky shkatërrim, tjetërsimi i votës, po dokumentohet dhe do fillojë procesi i kontestimit ligjor dhe përshkallëzimit të veprimit opozitar, në emër të mbrojtjes së votës së lirë”, tha Meta.

Artikulli paraprakRAMA NË SAMITIN E KËSHILLIT TË EUROPËS: DUHET TA TËRHIQNI MBRAPSHT RAPORTIN E DICK MARTY PËR KOSOVËN, U FINANCUA NGA VLADIMIR PUTIN
Artikulli tjetërDEGRADOJNË OBJEKTET E TRASHËGIMISË KULTURORE