Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar Shaip Kamberin për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë.

Meta shkruan në një postim në “Facebook” se është besimplotë se ai do të jetë një zë i fuqishëm në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

“Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë.
Besimplotë se do të jetë një zë i fuqishëm dhe përfaqësues në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. ”, shkruan Meta.

Artikulli paraprakKAMBERI THOTË SE ËSHTË ZGJEDHUR DEPUTET I KUVENDIT TË SERBISË: ZOTOHEM SE DO T’I MBROJ INTERESAT E QYTETARËVE
Artikulli tjetër‘S’KA MË MJEKË E INFERMIERË’, SHOQATA E INFERMIERËVE NGRE ALARMIN: PO TELEFONOHET KUSH KA DALË NË PENSION PËR TË PLOTËSUAR NEVOJAT