Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë bërë postimet e para në rrjetet sociale për këtë të mërkurë, 27 dhjetor 2017. Kreu i Shtetit Meta postoi një foto nga kafja e lagjes duke lexuar shtypin e ditës.

Ndërkohë Rama zgjodhi tu urojë një ditë të mbarë miqve të tij në fb me një foto nga Korça e zbukuruar për festa.

Artikulli paraprak“NE EMËR TË FLORENCIT”
Artikulli tjetërPROTESTË PËR PAGËN E KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS