Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Më në fund pak hapësirë ​​për ju. Pas një periudhe plot tension, do të keni mundësinë të rikuperoni energjinë e humbur. Mos lejoni që pengesat t’ju rrëzojnë dhe kërkoni zgjidhje proaktive. Edhe nëse gjithçka duket e pasigurt për momentin, vera do të sjellë lehtësim.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të hënën, ndiheni plot lodhje. Filloni të peshoni përgjegjësinë që keni grumbulluar. Ju nuk mund të përballoni gjithçka vetë, besoni njerëzit përreth jush. Përqendrohuni te dashuria mund të jetë koha për të gjetur dikë të veçantë. Nëse nuk e keni gjetur tashmë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Marrëdhëniet tuaja janë të brishta, të largëta dhe të ndërlikuara. Mundohuni të kuptoni se çfarë po shkakton shqetësimin dhe merrni parasysh nevojat e partnerit tuaj. Në fundjavë, përfitoni nga një lehtësim i vogël për t’u çlodhur në maksimum.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri dhe plane të mëdha për ju. Zemra juaj rreh shpejt për dikë të veçantë, është koha për të ndërtuar diçka serioze. Mos kini frikë nga ndryshimet dhe ndajini ndjenjat tuaj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Hëna po ju buzëqesh. Sillni qartësi në të ardhmen tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për financat. Pas një periudhe të paqëndrueshme, do të gjeni stabilitet. Keni shumë ide, mezi prisni t’i vini në jetë. Mbani një sy për njerëzit që mund t’ju pengojnë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Këto momente reflektimi për ju. Venusi sjell ndryshime në jetën tuaj, por përpara se të merrni vendime të nxituara, merrni kohë për të vlerësuar situatën. Veproni me kujdes dhe ndiqni instinktet tuaja. Në dashuri, mos kini frikë të rrezikoni, disa mundësi kalojnë vetëm një herë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kjo e hënë më lojëra prapa skenave. Keni shumë çështje të pazgjidhura, të cilat qëndrojnë vetëm mbi themele të lëkundshme. Nuk është koha për gjysmë të vërteta, përpiquni të sqaroni situatën para se të dalë jashtë kontrollit.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të hënën, pak energji dhe pak entuziazëm për ju. Sa herë që përpiqeni të përparoni, ndesheni me pengesa të reja. Nuk keni asnjë moment pushim dhe zemërimi i akumuluar po bëhet i rrezikshëm.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Një javë pozitive po fillon për ju. A jeni gati të vraponi drejt suksesit, të shtyrë nga era e entuziazmit dhe vendosmërisë. Por kini kujdes që të mos humbisni të tashmen. Përpiquni të kuptoni tjetrën, përpara se të nxirrni përfundime.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Po vijnë konflikte dhe vendime urgjente për t’u marrë. Nëse keni ngecur në një ngërç për një kohë të gjatë, është koha për të marrë një vendim përfundimtar. Dikush do të vuajë për shkak të veprimeve tuaja, por është e pashmangshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Për të hënën, një udhëkryq në punë do t’ju mundojë gjatë gjithë javës, duke ju grabitur shumë energji. Merrni kohë për të bërë zgjedhjen e duhur, por mos e teproni, dikush tjetër mund të shfrytëzojë mundësinë për ju.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ju pret një javë e ngarkuar. Çështjet familjare ndizen dhe ju e gjeni veten të përfshirë në konfrontime që ju pushtojnë mendjen. Ju po përpiqeni të trajtoni gjithçka në mënyrë diplomatike. Për sa i përket punës, është koha të tregoni vendosmëri dhe të kërkoni respektin që meritoni për arritjet tuaja.

Artikulli paraprakREZULTATET PARAPRAKE/ PS KRYESON NË 53 BASHKI NGA MALËSIA E MADHE NË KONISPOL. “BASHKË FITOJMË” DREJT FITORES SË 7 QYTETEVE
Artikulli tjetërKQZ URDHËR TË PRERË KZAZ-VE: ASKUSH TË MOS NDALOJË NUMËRIMIN E VOTAVE