“Kthimi nga Turqia në Ukrainë e luftëtarëve ish të burgosur të luftës të betejës Azov” është një dhunim I kushteteve të marrëveshjes si nga Kievi ashtu dhe Ankara”

Kjo u bë e ditur nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, pasi Presidenti Volodymyr Zelensky njoftoi kthimin e tij nga Stambolli në Kiev me pesë komandantë të Azov, të cilët Rusia ia kishte dorëzuar Turqisë në shtator me kusht që të mos largoheshin nga vendi.

“Rusia nuk është informuar për transferimin e komandantëve të Azov nga Turqia”, shtoi Peskov i cituar nga RIA Novosti.

Artikulli paraprakBERISHA: TURI I EDI RAMËS PËRFUNDOI SI TURI ALBIN KURTIT
Artikulli tjetërBLEDI ÇUCI REAGON PAS SHKARKIMIT SI MINISTËR I BRENDSHËM