Moska ka kryer një sulm natën në infrastrukturën energjetike në rajonet Odessa dhe Mykolaiv.
Ky lajm u raportua nga Forcat e Mbrojtjes Jugore të Ukrainës, duke theksuar se Moska shënjestroi dy rajonet jugore duke lëshuar 17 dronë, 12 prej të cilëve u rrëzuan mbi rajonin e Mykolaiv,ndërsa dy të tjerë u rrëzuan mbi Odessa Oblast.
“Ne po vlerësojmë shkallën e dëmtimit të termocentralit. Një shtëpi private dhe disa makina u dëmtuan gjithashtu,” shkroi në Telegram kryebashkiaku i Odessa, Hennadii Trukhanov.

Artikulli paraprakAKSIDENT I RËNDË NË FUSHËKUQE, DYSHOHET PËR 2 TË VDEKUR
Artikulli tjetërLUFTA NË UKRAINË/ ZELENSKY: IDEJA E TRUMP PËR HEQJE DORË NGA TERRITORET TONA, PRIMITIVE