Vendi ynë do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare pasdite në verilindje dhe juglindje.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-21 gjatë ditës 35 °C në veri deri në 34-39°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 28 QERSHOR 2022
Artikulli tjetërKOMISIONERI I BE-SË: SHQIPËRIA DHE MAQEDONIA E VERIUT JANË GATI, DUHET TË JEMI EDHE NE