Betohen sot para Presidentit të Republikës Barjam Begaj ministrat e rinj të qeverisë Rama. Një ditë më parë ata u miratuan nga Parlamenti, pasi më herët emrat e tyre u dekretuan nga Presidenti.

Emrat e ministrave që ikin dhe të atyre që vijnë;

Ministër i Financave dhe Ekonomisë – Emërohet Ervin Mete; Largohet Delina Ibrahimaj

Ministër Shteti për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit – Emërohet Delina Ibrahimaj; Largohet Edona Bilali

Ministre e Shëndetit dhe Mirëqenies Sociale – Emërohet Albana Koçiu; Largohet Ogerta Manastirliu

Ministër i Arsimit dhe Sporti – Emërohet Ogerta Manastirliu; Largohet Evis Kushi

Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme – Emërohet Igli Hasani; Largohet Olta Xhaçka

Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit – Emërohet Anila Denaj; Largohet Frida Krifca

Ministër i Pushtetit Vendor (Ministri e re): Emërohet Arbjan Mazniku

Ministria e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet (Shkrihet) – Largohet Milva Ekonomi.

Artikulli paraprakSTAR TREND – 12.09.2023
Artikulli tjetërBALLA PRET ISH-DREJTORËT E PËRGJITHSHËM: DUHET KRIJUAR NJË RRJET CIVIL VULLNETAR, TË MONITOROJMË PERIMETRIN E SIGURISË NË SHKOLLA