Presidenti i Republikës Bajram Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj, pak ditë pasi kryeministri Edi Rama bëri ndryshimet në qeveri.

Më 4 shtator kryeministri Edi Rama paraqiti disa ndryshime në kabinetin e tij qeveritar.

Qeveria e re;
Ministër i Financave
Ikën Delina Ibrahimaj
Vjen Ervin Mete

Ministri i Jashtëm
Ikën Olta Xhaçka
Vjen
Igli Hasani

Ministria e Bujqësisë
Ikën Frida Krifca
Vjen
Anila Denaj

Ministri i Arsimit dhe Sportit
Ikën Evis Kushi
Vjen
Ogerta Manastirliu

Ministre e Shëndetësisë
Iken Ogerta Manastirliu
Vjen
Albana Koçiu

Ministrja për Sipërmarrjen
Ikën Edona Bilali
Vjen
Delina Ibrahimaj

Ministri për Pushtetin vendor
Arbian Mazniku

Artikulli paraprakPOLICIA SHOQËRON EKIPIN E POLONISË NË TIRANË, PLANI I MASAVE PËR NDESHJEN E KOMBËTARES! RRUGËT QË BLLOKOHEN NË KRYEQYTET DHE SENDET E NDALUARA
Artikulli tjetërFLUKSE TË LARTA TË GUSHTIT, SHQIPËRIA TEJKALON SHIFRËN E 7 MILIONË TURISTËVE GJATË KËTIJ VITI