Lajme të mira nga Italia për Interin. Sipas Corriere dello Sport, zikaltërit kanë arritur të sigurojnë shërbimet e Henrikh Mhitaryan. Armeni i mesit të fushës nuk do rinovojë me Romën dhe kalimi te ekipi i Inzaghit duket fakt i kryer.

Sa i përket shifrave, Mkhitaryan do të fitojë 3.5 milionë euro në sezon dhe vizitat mjekësore do të kryhen menjëherë pas rikuperimit nga dëmtimi që pësoi në finalen e Conference League.

33 vjeçari ka qenë më parë pjesë e Manchester United dhe Arsenal, ndërsa në Romë numëron 3 sezone.

Artikulli paraprakNDRYSHIME NË QEVERI, KRYEMINISTRI RAMA EMËRON ZV.MINISTRIN E RI TË ENERGJISË
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME, KTHJELLIME DHE TEMPERATURA TË LARTA