500 familje në Laç që humbën banesat e tyre në tërmetin e 26 nëntorit 2019 pritet të futen sot në shtëpitë e reja në prag të ndërrimit të viteve.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Rama në një postim në facebook.

“Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë që sot familjet e prekura nga tërmeti në Laç do të nisin të kthehen në shtëpitë e reja, teksa plagët e rënda të tërmetit po shërohen një e nga një, ju uroj një ditë të mbarë”.

Një ditë më parë Rama dorëzoi në Kavajë 153 banesa në pallate të reja.

Artikulli paraprakVRAU DY FËMIJËT, PLAGOSI GRUAN DHE MË PAS QËLLOI VETEN, KY ËSHTË SHQIPTARI QË TRONDITI GJERMANINË
Artikulli tjetërINTENSITETI I RESHJEVE DO TË ULET, I PRANISHËM VETËM NË ZONAT JUGORE