Pas lajmit të një dite më parë për nisjen e negociatave mes maxhoracës dhe Rithemelimit për të rikthyer në normalitet Kuvendin, Top Channel mëson detaje të bisedimeve mes palëve. Burimet bënë të ditur se në negociata ka hyrë edhe kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla e cila ka thirrur në një takim kryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Bledi Çuçi dhe kreun e grupit të PD-së, Gazment Bardhi për të dakordësuar një zgjdhje.

Siç mësohet, PS-ja është e gatshme të votojë pro ngritjes së dy komisioneve hetimore parlamentare, me kushtin që objekti i veprimtarisë së tyre të jetë i dakordësuar.

Në të njëjtën kohë socialistët janë gati të pranojnë edhe ndryshimin e bashkëkryetarit të komisionit të reformës Zgjedhore, ku në këtë rast do të largohej Enkelejd Alibeaj dhe në vend të tij do të emërohej, Oerd Bylykbashi.

Artikulli paraprak8 MARSI/ NUK KA FESTË NË GAZA, SHUMICA E GRAVE JANË VRARË!
Artikulli tjetërBERISHA: KONTRIBUTI I GRAVE NË SHOQËRI ËSHTË I PAÇMUESHËM