ELBASAN, 26-VJEÇARJA E DIVORCUAR TENTON VETËVRASJEN
Nje krim I pashembullt brenda familjes ka ndodhur ne oret e para te mengjesit ne Elbasan, ku nje nene e re ka vrare me thike djalin e saj te mitur.Rreth ores 03:00 te e mngjesit te sotem, ne fshatin Godolesh te Elbasanit, nje nene 26-vjecare ka vrare me thike djalin e saj 4-vjecar.

Pas kesaj, gruaja Nexhmije Dushku ka tentuar te vetevritet, duke u therrur ne fyt, por ardhja e familjareve nuk e ka lene te vdese.Ata e kane derguar me urgjence ne Spitalin e Elbasanit nenen vrasese, ndersa djali I vogel 4-vjecar ka mbetur I vdekur ne vend nga thikat.Burime jozyrtare thone se ngjarja ka ndodhur ne kushtet e deopresionit, nga I cili vuante qe prej 3 vjetesh gruaja 26-vjecare, qe pas ndarjes me te shoqin, I cili mesohet se eshte emigrant ne Angli. Gjithashtu mesohet se cifti I divorcuar kishte pasur perplasje edhe per te drejten e kujtestarise se femijes.Nderkohe, policia ka nisur hetimet e shkaqeve te verteta dhe te rrethanave te ngjarjes makaber.

 

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/y_aNOuU4nys?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakGJELOSH GJOKAJ DËSHIRON TË EKSPOZOJË NË SHKODËR
Artikulli tjetërVIZITA E PAPËS, AKTIVITETE EDHE NË SHKODËR