Ende pa u mbyllur sezoni turistik, kalaja e Shkodrës është vizituar nga më shumë se 90 mijë turistë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtorja Besara Podgorica ndërsa shpreson që deri në mbyllje të vitit të arrihet shifra prej 100 mijë vizitorësh brenda vitin në këtë monument kulture.

Përvec turistëve të huaj, të shumtë janë edhe turistët nga Polonia, Franca, Spanja dhe jo vetëm.

Drejtorja Podgorica tregon se rritja e numrit të turistëve vjen si shkak I përfshirjes së kalasë Rozafa në guida të ndryshme turistike.

Krahasuar me një vit më parë, dukte se fluksi I turistëve do të vazhdojë edhe gjatë muajit shtator, ndërkohë që numri I tyre vijon e rritet dita ditës

Artikulli paraprakSHKODËR, PROCEDOHEN PENALISHT 4 SHTETAS PËR VEPRA TË NDRYSHME PENALE
Artikulli tjetërRAMAJ REZYME TË SITUATËS SË ZJARREVE