-E.O, 58 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortës së tij shtetases : H.O., 55 vjeçe, banuese në Shkodër. Materialet i kaluan Prokurororisë së Rrethit Gjyqesor Shkodër, për vepren penale « Dhunë në familje », parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

-G.R, 32 vjeç, banues në Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi në vëndin e quajtur « Bërdica e Mesme », në aksin rrugor « Shkodër – Velipojë» duke drejtuar mjetin ciklomotor tip “Yinxiang”, me targe CAA 461, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me burduren anësore duke pësuar dëmtime të lehta. Pas kontrollit rezultoj se kishte konsumuar pije alkolike në masën 1.23 mg/l. Materjalet i kaluan Prokurorisë për vepren penale të « Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt në gjendje të dehur » , parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

Artikulli paraprakMJEKU LEZHA: SHTOHEN RASTET E VIROZAVE TË STINËS
Artikulli tjetërADEMI: PRIORITET ZHVILLIMI I EKONOMISË RURALE