E PRANISHME NË CEREMONINË E HAPJES EDHE KRYETARJA E KOMUNËS SË GJAKOVËS .

“Marubi route” ka startuar kete te enjte ne qytetin e shkodres. Ne ceremonine e hapjes se aktiviteteve te marubi route dhe marubi festival perveq drejtuesve te bashkise Shkoder dhe drejtorit te fototekes marubi ishte edhe kryetarja e komunes se gjakoves mimosa kusari lila e cila u mireprit nga kryetari luka
Prania e zonjes kusari ne shkoder deshmon per bashkepunimin mes dy shteve fqinje kosoves dhe shqiperise po konkretish per bashkepunimin mes shkodres dhe gjakove per kete arsye kryetari luka dhe kryetarja kusari prene shiritin e fillimit te aktivitete disaditore te marubi route. Me pas zonja kusari eshte njohur nga afer me pasurine fotografike te marubit dhe ka premtuar se hapja e pallatit te cultures ne gjakove do behet pikerisht me nje ekspozite te marubit .

Artikulli paraprakSHQIPTARËT KUNDËRPËRGJIGJEN ME “ADEM JASHARIN”
Artikulli tjetërVAZHDON LUFTA KUNDËR NARKOTRAFIKUT