PUNOJNË VULLNETARISHT GJATË NATËS NË REAGIM TË “CAR LLAZARIT” TË SERBËVE .

Banoret shqiptare te veriut te Mitrovices I jane kunderpergjigjur serbeve me ndertimin gjate nates se nje sheshi qe e kane quajtur “Sheshi Adem Jashari”.
Shqiptaret e “Lagjes se Boshnjakeve” kane punuar per tre ore mbas mesnates, duke kryer punime modeste per vendosjen e nje vazoje betoni dhe te nje tabele ku shkruhet “Sheshi Adem Jashari.”
Te rinjte qe moren kete iniciative deklaruan se puna e tyre ka per qellim sensibilizimin e institucioneve vendore qe te nderhyjne menjehere kunder ndertimit te sheshit “Car Llazari” nga serbet ne pjesen veriore te qytetit te ndare te Mitrovices.

Artikulli paraprakASHTON NDËRHYN PËR TENSIONIN NË MITROVICË
Artikulli tjetërNGRE SIPARIN “MARUBI ROUTE”