Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar mësuesit me rastin e festës së 7 Marsit.

“Me rastin e 7 Marsit, Festës së Mësuesit, mirënjohje dhe urimet e mia të përzemërta për koleget dhe kolegët mësuese e mësues. Për dashurinë, dijet dhe vlerat që u japin vajzave dhe djemve të Shqipërisë. Talenti, përkushtimi dhe sakrifica e tyre janë investimi më i mirë për të ardhmen. Sepse progresi i arsimit është kusht dhe faktori kryesor i progresit të vendit.”- shkruan Nikolla.

Artikulli paraprak7 MARSI I KUSHTUESHËM DHE STRESANT I PRINDËRVE SHQIPTARË
Artikulli tjetërLEZHË/ ATENTATI NDAJ AGRON PUKËS, IDENTIFIKOHEN 3 AUTORËT! VIHET NË PRANGA EDHE 54-VJEÇARI, QËLLOI ME ARMË NË DREJTIM TË TYRE