Nis sot aventura e Kosovës në Nations League, në ligën C. “Dardanët” do sfidojnë Qipron në transfertë, në orën 18.00. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse ka vendosur që nga minuta e parë të jetë Muriqi. Sulmuesi do ketë mbështetjen e Zhegrovës dhe Rashicës.Në mesfushë është Berisha.

Përfaqësuesja kosovare ka në grup Greqinë, Northern Irland dhe Qipro.

Formacionet:

Qipro: Michael, Kyratokou, Gogic, Panagtotou, Antoniou, Artymatas, Kastanos, Papoulis, Ioannou, Tzionis, Sotrirlou.

Kosova: Muriç, Aliti, Kryeziu, Rrahmani, Kastrati, Berisha, Fazliji, Idrizi, Rashica, Muriqi dhe Zhegrova

Artikulli paraprak“LUFTA E PADREJTË I KA SHTUAR DHIMBJE KOMBIT UKRAINAS”, RAMA: KUR DËSHTOJMË TË RESPEKTOJMË TË VËRTETËN, INSTITUCIONET TONA BËHEN TË DOBËTA
Artikulli tjetër“RUSIA DHE KINA NA KANË MBËSHTETUR PËR KOSOVËN”, VUÇIÇ I PRERË: S’NDËRHYJMË NË LUFTË!