Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore nga veriperëndimi i Europës do të kushtëzojë në vendin tone. Alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë territorin ku më të dendura vranësirat do të paraqiten në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore, megjithatë nuk priten reshje.

Parashikohet që pasditja dhe orët e mbrëmjes të vijojnë nën ndikimin e motit të qëndrueshëm ku kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënië me 1 -2 gradë C në orët e mëngjesit, por edhe mesdita sjelle një rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -1 C deri në 18°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Njihuni me parashikimin e motit për sot, temperaturat arrijnë deri

Artikulli paraprakBASHKITË E VOGLA RREZIKOJNË TË MBESIN VETËM TOPONIME, ULJA E LINDSHMËRISË SIPAS QYTETEVE
Artikulli tjetërKRYETARI I GJYKATËS SË LARTË: SHQETËSUES NUMRI I LARTË I REKURSEVE QË S’KALOJNË TESTIN E PRANUESHMËRISË