Në mbledhjen me dyer të mbyllura të deputetëve të Rithemelimit ditën e sotme, Gazment Bardhi ka njoftuar se ka shkarkuar nga detyrat që mbanin në grupin parlamentar, Orjola Pampurin dhe Arbi Agalliun, të cilët pavarësisht ndarjes, figuronin përkatësisht zëdhënëse dhe Sekretar të Grupit Parlamentar që drejton Bardhi.

Këto shkarkime vijnë pasi Bardhi kritikoi hapur edhe për mediat deputetët në fjalë pasi sipas tij nuk u bënë bashkë me opozitën në lidhje me padinë në Kushtetuese për mandatin e socialistes Olta Xhaçka.

Artikulli paraprakTRONDITET JAPONIA, TËRMETI 6.4 BALLË GODET VENDIN
Artikulli tjetërSTAR KIDS – 17.04.2024