Kryeministri Edi Rama, ka mbërritur në Ohër në kuadër të takimit Open Balkan.

Rama është takuar edhe me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Rama bën me dije se gjithashtu është takuar edhe më ambasadorin e SHBA në Serbi Chris Hill.

“Kënaqësi marrja e kafes së sapombërritjes në Ohër, me kryeministrin, Dritan Abazovič, i cili sot fut zyrtarisht Malin e Zi në Ballkanin e Hapur, si edhe me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Serbi, Chris Hill, i cili është një mik i kahershëm i Shqipërisë e shqiptarëve, po dhe një mbështetës i vendosur i Ballkanit të Hapur”, shkruan Rama,.

Artikulli paraprakVIDEO/ 1 PIKË NË REJKJAVIK TË ISLANDËS, KOMBËTARJA RIKTHEHET NË SHQIPËRI
Artikulli tjetërMINISTRIA E MBROJTJES: NEUTRALIZOHEN VATRAT E ZJARRIT NË ISHULLIN E SAZANIT DHE MIRDITË