Ka përfunduar për 11 minuta seanca plenare e ditës së sotme. Për shkak të skenarit të Rithemelimit, të cilët kishin ndezur zhurmues dhe bllokuan foltoren, Nikolla kaloi direkt në votim.

Deputetët socialistët ngritën kartonin jeshil për të gjitha pikat e rendit të ditës mes zhurmuesve dhe pankartave.

Artikulli paraprak“EDHE RAMA NË BURG SI MCGONIGAL”, DEPUTETËT E OPOZITËS ME PANKARTA NË KUVEND: NA KTHENI ATË QË ËSHTË E JONA!
Artikulli tjetërTËRHEQJE APO TREMBJE NGA RREGULLORJA E RE PËR PËRJASHTIMET? SALIANJI: AKSIONI VIJON! NUK NDEZËM FLAKADANË SEPSE…