Deputeti Ervin Salianji ka folur sot për mediat pas përfundimit të seancës plenare e cila ka zgjatur më pak se 11 minuta.

I pyetur nëse mosndezja e flakadanëve nuk u bë me qëllim për të shmangur dënimin që vjen nga Rregullorja e re e Kuvendit, ai u shpreh se aksioni vijon njësoj, por qendre sa ka nevojë për diversitet.

“Ka diversifikim. Qëllimi i opozitës, të mos ketë jetë normale parlamentare për ti treguar qytetarëve që interesat e tyre nuk po zbatohet. Qëllimi realizohet me forma të ndryshme. Nuk ka asnjë trembje, aksioni vijon po njësoj deri në realizimin e kërkesave tonë.
Aksioni do marrë format e veta nga java në javë.

Nuk ka tërheqje dhe nuk ka Parlament normal deri në plotësimin e kërkesave tona”, tha ai.

Artikulli paraprakOPOZITA VIJON ME SKENARIN E BLLOKIMIT, MBYLLET PËR 11 MINUTA SEANCA! SOCIALISTËT VOTOJNË LIGJET MES ZHURMUESVE
Artikulli tjetër“PO HETOJMË EDHE KRIMIN DHE TERRORIZMIN”, KREU I SPAK TREGON SFIDAT: PO PËRDORIM DHE TË ARDHURAT NGA PASURITË E KONFISKUARA