ARKITEKTI SHKODRAN ZEF ÇUNI IDEON ALTARIN E MESHËS SË 21 SHTATORIT
Kjo do te jete skena historike nga ku Papa Francesku do kremtoje meshen e shenjte me 21 shtator nga sheshi nene tereza ne Tirane. Kjo do te jete pamja e algtarit te shenjte qe me date 21 shtaor do mireprese besimtaret e te gjitha feve nga gjithe Shqiperia.

Projekti eshte ideuar nga arkitekti shkodran dhe zv ministry aktual I cultures Zef Cuni. Nderkohe punimet per zbatimit e projektit te platforms se altarit te kesaj meshe kanoniuke priten te fillojne kete te merkure. Nderkohe arkitekti cuni pas publikimit te fotove te projektit ka shkruar ne profiling e tij ne facebook “Sapo ka perfunduar projekti i Platformes se Altarit ku Papa Francesku do te mbaje Meshen me 21 Shtator. Neser fillojne punimet per realizimin e saj. Duke ju kthyer profesionit te vjeter hartova kete projekt si dhurate per kete vizite mjaft te rendesishme te Papes ne vendin tone.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/YwyvxN9l6lk?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPËRKUJTOHET KRYENGRITJA E POSTRRIBËS
Artikulli tjetërSHKOLLËN APO PUNËN?