Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako është paraqitur mëngjesin e sotëm në ambientet e Prokurorisë së Posaçme.

Nuk dihet ende se pse është thirrur në SPAK, Haki Çako.

Artikulli paraprakSHKODËR, ARRESTOHEN 5 SHTETAS DHE PROCEDOHEN 6 TË TJERË PËR VEPRA TË NDRYSHME PENALE
Artikulli tjetërKAOSI NË KUVEND, PS KËRKON PËRJASHTIMIN E 3 DEPUTETËVE TË PD