Paradite do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare, ndërsa në mesditë parashikohet të ketë shira dhe vranësira të herë pas hershme në Juglindje.

 

Gjatë pasdites, shirat shtrihen pothuajse në pjesën më të madhe të zonave lindore.

 

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë në bregdet dhe zona të ulëta. Temperaturat do të pësojnë 1-2 gradë Celsius në orët e mesditës, duke shënuar maksimumin në 30 gradë Celsius.

 

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h në drejtimin verior duke shkaktuar dallgëzim 2-3 ballë në det.

Artikulli paraprakRUSI, KREU I OPOZITËS THEMELON PARTI TË RE POLITIKE
Artikulli tjetërBOMBA ME SAHAT E ERDOGAN