Vendi ynë do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga reshje lokale në veri dhe zonën qendrore.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 14-18 gjatë ditës 25 °C në veri deri në 29-31°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8 -12 m/sek dhe dallgëzim 3 – 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS – 13 QERSHOR 2022
Artikulli tjetërHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 13 QERSHOR 2022