I pyetur nëse partia e Lirisë është e majtë apo e djathtë Meta nuk ka dhënë një përgjigje.

‘Partia e Lirisë për aq kohë sa unë do të jem asnjë sekondë nuk do bojkotojë zgjedhje asgjë. Unë nuk jam naiv të kem demokraci daneze në Shqipëri. Është e mirëpritur të marrë pjesë në të gjitha zgjedhjet dhe në të gjithë opozitën e vërtetë.Partia e lirisë është liria, kushtetuta është e majtë apo e djathtë. Është gjithëpërfshirëse.’- tha Meta

Artikulli paraprakMETA NGA “PARTIA E LIRISË”: RRUGËTIM I RI, INDIFERENCA ALEATI MË I MADH I KLEPTOKRACISË
Artikulli tjetërNDRYSHIMET NË KABINETIN QEVERITAR, BAJRAM BEGAJ DEKRETON PROPOZIMET E RAMËS