Kryeministri Edi Rama ndodhet në Ankara për një vizitë zyrtare, teksa ka publikuar në profilin e tij zyrtar në “Facebook” edhe pamje nga mbërritja në aeroport.

Kreu i qeverisë thotë se ndodhet në Turqi me ftesë të Presidentit turk Erdogan për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi.

“Ankara – Në vizitë zyrtare me ftesë të Presidentit Erdogan, për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit tonë strategjik🇦🇱🤝🇹🇷”, shkruan Rama.