EDICIONI I KATËRT I KËTIJ FESTIVALI ERDHI NË SHKODËR ME SHUMË SURPRIZA. Edicioni i 4 i festivalit te muzikes moderne ka ulur siparin per vitin 2015. Ky festival startoi me naten e pare ne ambjentet e konsullates italiane, naten e dyte ne rrugen gjuhadol ndersa permbylli kete tur treditor me naten e trete me nje koncert te mrekullueshemne sheshin para Bashkise Shkoder.

Muzika me e bukur moderne u performua nga instrumentistet e njohur dhe kengetaret shqiptare si Rezarta Smaja, Klodjana Vata dhe Leticia Gargjola. Kete vit festivali solli risi sa i takon instrumentissteve ku vete bateristi i Adriano celentano Giani Talaglio dhe basisti i tij Alberto Ferrarini te cilet kane perfomuar per tre nete me rradhe per kenaqesine e publikut muzikedashes. Festivali i muzikes moderne vjen per te katertin vit radhazi ne qytetin e Shkodres si nje bashkepunim i Bashkise Shkoder dhe Shoqates Artistike “Prenke Jakova” me mbeshtetjen e muzikantit Eugjen Gargjola.

Artikulli paraprakSHËRBIMI KOMUNITAR I PSIKIATRISË FESTON 5 VJETORIN
Artikulli tjetërKONAJ VAZHDON TRADITËN, MASIVISHT PËR PD-në