Ka përfunduar takimi trepalësh Bislimi-Petkoviç dhe Lajçak në Bruksel. Nga takimi s’ka pasur ndonjë rezultat konkret dhe ka shtuar se pritet një takim i radhës gjatë javës së ardhshme në Bruksel.

Ndërkohë Radio Evropa e Lirë raporton se palët do t’i dorëzojnë propozimet e tyre për zgjidhjen e problemit të dinarit deri më 22 mars.

Kështu tha në fund të takimit kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi. Për javën e ardhshme, ai paralajmëroi një takim tjetër, për të parë nëse propozimet e tyre mund të shndërrohen në një të vetëm që, siç tha, “do të ishte i pranueshëm për Kosovën”.

Artikulli paraprakSIGURIA KIBERNETIKE, MINISTRI BALLA VIZITON DEPARTAMENTIN PËR TEKNOLOGJINË DHE INFORMACIONIN
Artikulli tjetërAMBASADORËT E QUINT-IT NË OSBE VIZITË NË SHQIPËRI