Gjykata e Lezhës ka pezulluar nga detyra 11 zyrtarë të Hipotekës së Lezhës. Sipas informacioneve, vendimi është dërguar për ekzekutim në Policinë e Lezhës.

Bëhet fjalë për këta shtetas:

Marinela Tuci
Orstela Bardhaj
Sebastjano Gjetja
Besjon Ivanaj
Ornela Marku
Eglantin Lleshaj
Dorina Sulaj
Xhentil Gjegji
Vitore Lleshi
Diljana Prenga.
Mësohet se këta shtetas janë vënë nën hetim nga Prokuroria e Lezhës, pasi sipas organit të akuzës nuk kanë zbatuar një vendim gjykate në lidhje me një pronë në zonën e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

Artikulli paraprakBENET BECI: INSTITUCIONET KULTURORE NUK JANË MË ARAT E BABËS
Artikulli tjetërTË SHTËNA ME ARMË ZJARRI AFËR KUFIRIT MES IRANIT DHE PAKISTANIT, 9 TË VDEKUR