Zbardhen diskutimet brenda mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, ku po diskutohen dy kërkesat e opozitës për ngritjen e Komisioneve Hetimore.

Bëhet fjalë për komisionin për koncesionet në shëndetësi dhe atë për trajtimin e të dhënave Personale, të sistemit TIMS.

Gazment Bardhi në mbledhje theksoi se nëse maxhoranca ka pretendime për objektin e kërkesave, i ftoi që ta riformulojnë.

“Nëse keni pretendime për objektin, hajdeni ta riformulojmë. Por ju kërkoni të mohoni të drejtën e opozitës, duke shkelur kushtetutën e Shqipërisë. Po shkelni çdo parim demokratik, duke i mohuar opozitës çdo hapësirë. Është kushtetuta, që i garanton opozitës të drejtat për komisionet hetimore.”, tha Bardhi.

Artikulli paraprakMURIQAN, SEKUESTROHEN 82 MIJË EURO, PO FUTESHIN NË SHQIPËRI ME AUTOBUS, 2 NË PRANGA DHE 2 NËN HETIM
Artikulli tjetër“SULMI TERRORIST NË VERI I PARAPËRGATITUR NGA RAMA DHE VUÇIÇ”, BERISHA: BURIMET THONË SE NË SALLAT E OKB-SË U DISKUTUA PËR…