Këtë të dielë Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër kanë arrestuar shtetasin A. K., 47 vjeç, banues në fshatin Guci e Re, Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Po këta specialistë kanë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasit N. F., 60 vjeç dhe K. N., 33 vjeç, të dy banues në lagjen “Skënderbeg”, pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin fizikisht. Po ashtu Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve të DVP Shkodër kanë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasi R. B., 22 vjeç, banues në lagjen “Salo Halili”, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Postës së Policisë Fushë Arrëz kanë shpallur në kërkim shtetasin A. P., 21 vjeç, pasi është konstatuar duke transportuar dru zjarri të prera në mënyrë të paligjshme dhe kur ka parë shërbimet e Policisë, është larguar menjëherë. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakSHKODËR/ VIHET NË PRANGA 1 SHTETAS, DHE PROCEDOHEN NË GJENDJE TË LIRË 3 TË TJERË
Artikulli tjetërLEZHË, BILANCI I POLICISË NË 24 ORË