Presidenti i Republikës Bajram Begaj, zhvilloi sot një takim pune me Presidentin e Malit të Zi Jakov Milatoviç.

Të dy presidentët u fokusuan gjatë bisedës së tyre në vijimin e politikave të fqinjësisë së mirë, mbështetjen e ndersjelltë të projekteve që synojnë zhvillimin e dy vendeve, si dhe në përshpejtimin e procesit të anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në BE.

Presidenti Begaj e vlerësoi bisedën me homologun e tij, për rëndësinë e afrimit të qëndrimeve në lidhje me çështjet dypalëshe dhe rajonale në kontekstin e ndryshimeve që sjellin zhvillim të qëndrueshëm për rajonin.

Artikulli paraprak“BILBILAT E VEGJËL”, MBYLLEN GJYSMËFINALET
Artikulli tjetërSULMI TERRORIST NË MOSKË, ANULOHET MIQËSORJA RUSI – PARAGUAJ